کمپانی تایوانی ایسر (Acer) از موس جدیدی مخصوص بازی به نام پردیتر سستوس ۵۰۰ (Predator Cestus 500) با قابلیت شخصی سازی حرفه‌ای رونمایی کرد. با گجت نیوز همراه باشید.

سستوس ۵۰۰ محصولی از خانواده پردیتر است که از ماه نوامبر ۲۰۱۷ به بازار عرضه ‌می‌شود. پردیتر یک برند مخصوص تجهیزات بازی و تعلق به ایسر است که محصولاتی با کیفیت بسیار بالا مخصوص بازیکنان حرفه‌ای تولید می‌کند. سستوس ۵۰۰ نیز یکی از این محصولات است که به لطف قابلیت‌های شخصی سازی بالایی که دارد، علاوه بر افراد راست دست، چپ دست‌ها نیز به راحتی می‌توانند با آن کار کنند.

اما قابلیت برجسته‌ای که این ماوس دارد امکان تنظیم حساسیت آن نسبت به فشار وارد شده از سوی کاربر هنگام کلیک است که با نام «سوئیگ دوگانه» شناخته ‌می‌شود. به لطف این قابلیت، بازیکن بسته به بازی‌ای که انجام می‌دهد، می‌تواند حساسیت کلیک را بین دو حالت سبک و سنگین تنظیم کند. این ماوس مچنین دارای دو تیغه جانبی کوچک است که برای راحت‌تر جای گرفتن آن در دست و جلوگیری از افتادن ماوس هستند.

برای آگاهی از چگونگی عملکرد این محصول می‌بایست آن را از نزدیک آزمایش کرد. پس از قابلیت تعقیب و راحت بودن ماوس در دست، «حس کلیک» نیز یکی دیگر از خصیصه‌هایی است که در انتخاب یک ماوس موثر است؛ با این حال عده‌ای که تعدادشان نیز کم نیست، حس کلیک را نسبت به دیگر ویژگی‌های ارجحیت می‌دهند.

ایسر معتقد است بازیکنان بازی‌های تیراندازی اول شخص، ترجیح می‌دهند با کوچک‌ترین فشار به ماوس، تفنگشان شلیک کند،‌ درحالی که بازیکنان بازی‌های استراتژیک بی درنگ، سختی کلیک بالاتر را می‌پسندند؛‌ البته برخی نیز خواستار یک سختی بین این دو حالت هستند. پس بهترین کار این است که یک ماوس با قابلیت تغییر سختی و حس کلیک همچون سستوس ۵۰۰ داشته باشیم تا اینکه برای هربازی یک ماوس جداگانه خریداری کنیم.

ماوس مامبا محصول ریزر
ماوس مامبا محصول ریزر

البته ماوس جدید سستوس ۵۰۰ یک نوآوری از سوی ایسر محسوب نمی‌شود. ماوس مامبا (Mamba) ساخت کمپانی آمریکایی ریزر (Razer) به صورت تخصصی در ساخت تجهیزات بازی فعالیت دارد نیز دارای قابلیتی به نام «تکنولوژی فشار کلیک قابل تنظیم» است که ۱۴ حالت مختلف دارد که همگی توسط آلن کی (Allen key) تنظیم شده‌اند. اما آن‌چه که برای ماوس جدید ایسر به چشم می‌آید بهای آن است. این ماوس ۷۹٫۹۹ دلار قیمت دارد، درحالی که موس مامبا تقریبا دو برابر گران‌تر و دارای قیمت ۱۴۹٫۹۹ دلاری است. البته اگر بخواهیم بی‌طرفانه به قضیه نگاه کنیم، مامبا علاوه بر تنوع بیشتر حالت‌های کلیک، بی‌سیم نیز است، درحالی که ماوس سستوی ۵۰۰ سیمی است.

سستوس ۵۰۰ دارای ۵ حالت تنظیم کاری و ۸ دکمه قابل تنظیم و برنامه‌‌ریزی است. نورپردازی RGB با امکان نمایش ۱۶٫۸ میلیون رنگ در ۸ الگوی نورپردازی نیز از دیگر ویژگی‌های این ماوس جدید است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده نادر یاری
بارگذاری بیشتر در لوازم جانبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

عجیب‌ترین گجت ایفا ۲۰۱۷ : هرچه بخواهید یخچال متحرک پاناسونیک برایتان می‌آورد!

یخچال متحرک پاناسونیک بی‌شک عجیب‌ترین گجت معرفی شده در ایفا ۲۰۱۷ خواهد بود. هر زمانی که ای…