خانه بازی اندروید دستگاه های مجهز به اندروید ۸ زمانی که Wifi روشن است از اینترنت همراه استفاده می‌کنند

دستگاه های مجهز به اندروید ۸ زمانی که Wifi روشن است از اینترنت همراه استفاده می‌کنند

36 ثانیه خوانده شده
0

 

هیچ نرم افزاری آنقدر که توسعه دهنده ها از آن انتظار دارند و تلاش می‌کنند، کامل نیست. حتی پس از تعداد زیادی نسخه های تست آلفا و بتا محدودیت هایی برای مشکلات وجود دارد که تا زمان توزیع عمومی در میان مصرف کننده ها، مشخص نمی‌شود، چرا که در آن زمان، عادت های مصرفی وسیع تری مشکلات نهان را آشکار می‌کنند.

در مورد آخرین به روز رسانی سیستم عامل اندروید (نسخه ۸٫۰ به نام اورئو) هم این مساله صدق می‌کند. بعضی از کاربران گزارش داده اند که با وجود اینکه اتصال wifi گوشی همراه آن ها روشن است، دستگاه آن ها همچنان از شبکه اینترنت همراه استفاده می‌کند. در پستی در شبکه اجتماعی ردیت، برخی از کاربران گزارش دادند که بعد از به روز رسانی اورئو، دستگاه آن ها با توجه به فعال بودن شبکه Wifi همچنان از اینترنت همراه استفاده می‌کند. و معمولا تنها زمانی که شبکه Wifi فعال است و به یک ارائه دهنده متصل است، بر اینترنت همراه اولویت می‌یابد.

خبر خوب در این مورد آن است که گوگل به ظاهر از این مشکل با خبر است و در حال انجام بررسی هایی برای رفع این مشکل است. یکی از پست ها در این زمینه می‌گوید: “بعد از اینکه دیشب تلفن همراهم را به اندروید اورئو به روز رسانی کردم، حجم زیادی از مصرف اینترنت همراه را مشاهده کردم که من را متعجب کرد و همه این ها در حالتی بود که شبکه Wifi گوشی همراهم فعال و متصل به یک ارائه دهنده سیگنال (مودم) بود. با پشتیبانی تماس گرفتم و به من گفتند که آن ها از مشکل باخبرند و در حال پیدا کردن راه حل هستند. در همین لحظه تصمیم گرفتم که هنگامی که در خانه هستم، اینترنت همراه را غیر فعال کنم تا تنها از شبکه Wifi استفاده شود.”

این مشکل بسیار شبیه به مشکل کمپانی اپل با ویژگی Wifi Assist در سیستم عامل iOS است. در این مشکل بعضی از کاربران گزارش می‌دادند که این ویژگی باعث شده است که دستگاه آن ها همه کار های خود را از طریق اینترنت همراه انجام دهد و در برخی موارد، کار به صورت حساب های موبایل بالای چند هزار دلار هم رسید. در مورد اندروید اورئو، در لحظه ای که این مشکل مشخص شد، این به روز رسانی تنها برای گوشی های نکسوس و پیکسل ارائه شده بود. با این حساب خوشبختانه گوگل می‌تواند این مشکل را قبل از این که به روز رسانی به گوشی های غیر از گوگل برسد، کنترل کند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد سعید سلیمانی
بارگذاری بیشتر در اندروید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش نصب اندروید ۸ اوریو ؛ جدیدترین نسخه اندروید را زودتر از دیگران لمس کنید

در مطلب امروز قصد داریم شما را با نحوه دانلود و نصب اندروید ۸ اوریو (Android 8 Oreo)، جدید…