خانه خودرو سایپا تولید پراید ۱۱۱ هاچ بک را متوقف کرد؛‌ بازار ایران آماده خداحافظی با پراید

سایپا تولید پراید ۱۱۱ هاچ بک را متوقف کرد؛‌ بازار ایران آماده خداحافظی با پراید

4 ثانیه خوانده شده
0

در راستای سیاست‌های گروه خودروسازی سایپا برای خروج مدیریت شده خودروهای پراید از خطوط تولید،‌ اخیرا تولید پراید ۱۱۱ هاچ بک در کارخانه سایپا متوقف شد.

بر اساس تاکید مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در مورد مدیریت خروج خودروهای خانواده ایکس ۱۰۰ از خطوط تولید کارخانه‌های این شرکت خودروساز داخلی، در روز پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ آخرین دستگاه خودرو پراید ۱۱۱ در سایپا سیتروئن تولید شد و به این ترتیب به صورت رسمی تولید پراید ۱۱۱ هاچ بک به پایان رسید.

شرکت خودروسازی سایپا در این خصوص اعلام کرد که پس از تاکید مدیرعامل گروه سایپا مبنی بر پایان تولید خانواده ایکس ۱۰۰ (خانواده پراید)، زودتر از موعد اعلام شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، این موضوع به سایت‌های تولیدی گروه سایپا اعلام شد و پس از آن نیز شرکت‌های تولیدی نسبت به برنامه‌ریزی و خروج این محصولات از پروسه تولید اقدام کرده‌اند.

شرکت سایپا سیتروئن از سال ۱۳۸۸ تولید خودرو ایکس ۱۰۰ را آغاز کرده بود و تا به امروز حدود ۳۱۲ هزار دستگاه از این خودرو را تولید کرد. طبق برنامه‌ریزی انجام شده، آخرین دستگاه پراید ۱۱۱ در روز پنجشنبه ۹ شهریور ۹۶ تولید شد تا به این ترتیب کم کم شاهد خروج خودروهای پراید از خطوط تولید سایپا باشیم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده نادر یاری
بارگذاری بیشتر در خودرو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

ظرفیت ثبت نام ساینا اتوماتیک در کمتر از دو روز تکمیل شد

معاون بازاریابی و فروش گروه سایپا اعلام کرد که ظرفیت ثبت نام ساینا اتوماتیک ، محصول جدید س…