قابلیت suggest اینستاگرام لیستی از اکانت های پیشنهادی اینستاگرام را به شما نشان می دهد. شما می توانید این اکانت ها را بررسی و در صورت تمایل آنها را دنبال کنید. این لیست معمولا در دو بخش فید اینستاگرام و یا در هنگام جستجو نمایش داده می شود. علاوه بر این به محض فالو کردن یک نفر لیست اکانت های مشابه ظاهر می شود. اگر تمایلی به دنبال کردن این کاربران ندارید می توانید لیست پیشنهادی را حذف کنید و یا از نمایش آن جلوگیری کنید. در این مطلب از سلام تِک می خواهیم با معنی suggestions for you در اینستاگرام، پنهان کردن پروفایل در اینستاگرام و حذف لیست پیشنهادی اینستاگرام آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

معنی suggestions for you در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام در تلاش است تا به شما در یافتن و دنبال کردن اکانت های جدید کمک کند. برای این منظور بخش suggestions for you را به ویژگی های خود افزوده است. به محض  فالو کردن یک نفر در اینستاگرام لیستی از کاربران را در ساجست اینستاگرام به شما پیشنهاد می کند. این لیست مشابه اکانتی است که فالو کرده اید. اینستاگرام با این کار قصد دارد اشخاص جدیدی را به شما معرفی کند تا شما پس از بررسی پروفایل آنها در صورت تمایل آنها را فالو کنید. این موضوع برای اشخاصی که تصمیم دارند مخاطبین هدف خود را افزایش دهند وسوسه کننده است. حتما می پرسید چگونه در لیست پیشنهادی اینستاگرام قرار بگیریم؟ در ادامه به تمام سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

در suggest اینستاگرام الگوریتم به گونه ای طراحی شده است که بر اساس جستجوی کاربران و کسانی که دنبال می کنند اکانت هایی را به آنها پیشنهاد می کند. با انتخاب گزینه see all می توانید همه اکانت های پیشنهادی اینستاگرام را مشاهده کنید.

شاید نمایش این لیست برای برخی کاربران که تنها افرادی که می شناسند را دنبال می کنند، چندان خوشایند نباشد. برای همین بهتر است در خصوص حذف لیست پیشنهاد اینستاگرام جهت فالو کردن، اقدام نمایند.

حذف لیست پیشنهادی اینستاگرام

به محض اینکه یک اکانت جدید را فالو کنید به صورت خودکار ساجست اینستاگرام برای شما ظاهر می شود. اگر نمی خواهید پیشنهادات اینستاگرام برای شما نمایش داده شود می توانید آن را خاموش کنید. دستورالعمل های زیر هم برای اپلیکیشن اینستاگرام و هم برای اینستاگرام وب اعمال می شود.

 1. در اپلیکیشن اینستاگرام به صفحه اکانتی که می خواهید دنبال کنید بروید و روی گزینه follow کلیک کنید.
 2. پس از فالو کردن اکانت مورد نظر لیست پیشنهادی اینستاگرام نمایش داده می شود. روی علامت پیکان کنار گزینه contact ضربه بزنید.
 3. به محض لمس این آیکن لیست ساجست اینستاگرام برای شما مخفی می شود. برای حذف تکی یک یا چند اکانت روی علامت ضربدر بالای نام اکانت ضربه بزنید.
 4. برای نمایش مجدد لیست ساجست اینستاگرام دوباره روی علامت پیکان ضربه بزنید.

نکته: توجه داشته باشید این لیست پیشنهادی فقط برای اکانت هایی که عمومی(public) هستند به محض لمس گزینه follow ظاهر می شود.

چگونه در لیست پیشنهادی اینستاگرام قرار بگیریم؟

برای اینکه در لیست پیشنهاد فالو اینستاگرام قرار بگیرید راهکارهای زیادی وجود دارد:

 • اگر می خواهید در لیست پیشنهاد فالو اینستاگرام باشید قبل از هر چیز باید از فعال بودن گزینه Similar Account Suggestions اکانت خود مطمئن شوید. (برای بررسی فعال بودن این گزینه مراحل گفته شده در پنهان کردن پروفایل در اینستاگرام را دنبال کنید.)
 • در اینستاگرام فعال باشید و از قابلیت لایو اینستاگرام برای بیشتر دیده شدن استفاده کنید.
 • هنر خود را نظیر موسیقی، آشپزی، طراحی و… در اینستاگرام به معرض نمایش بگذارید.
 • هر چه تعداد فالوورهای شما بیشتر باشد شانس قرار گرفتن شما در لیست پیشنهادی فالو بیشتر خواهد بود.
 • هر چه تعداد لایک و کامنت پست های شما بیشتر باشد احتمال آنکه در لیست پیشنهادی قرار گیرید بیشتر است.
 • پست ها و ویدیوهای جذاب در اینستاگرام منتشر کنید.

درباره suggest اینستاگرام بیشتر بدانید:

 • کاربرد suggested در اینستاگرام چیست؟
  به منظور یافتن دوستان و مخاطبینی که ممکن است به دنبال آنها باشید و بخواهید آنها را فالو کنید اینستاگرام یک لیست پیشنهادی در اختیار هر کاربر قرار می دهد. در واقع suggestions for you روشی برای افزایش فالوور و رشد پیج محسوب می گردد.

 

 • چگونه می توان به لیست پیشنهادی اینستاگرام دسترسی داشت؟
  این لیست به دو طریق به کاربران اینستاگرام نمایش داده می شود. حالت اول به محض فالو کردن یک اکانت ظاهر می شود و در حالت دوم در تب جستجوی اینستاگرام زمانی که در حال جستجوی یک اکانت هستید می توانید این لیست را ببینید.
 • لیست پیشنهادی بر چه اساسی نمایش داده می شود؟
  الگوریتم اینستاگرام برای نمایش لیست پیشنهادی متفاوت عمل می کنند و معمولا لیست پیشنهادی از بین مخاطبین شما، اکانت های مشابه کسانی که دنبال کرده اید و اکانت های مشابه اکانت هایی که جستجو می کنید نمایش داده می شوند.
 • چگونه در لیست پیشنهادی قرار بگیریم؟
  قبل از هر چیز از فعال بودن گزینه Similar Account Suggestions در بخش edit profile اینستاگرام مطمئن شوید. در اینستاگرام فعال باشید و پست های مفید و جذاب منتشر کنید. در حالت کلی افزایش بازدید پیج و افزایش تعداد لایک و کامنت پست های شما شانس قرار گرفتن شما در لیست پیشنهادی را افزایش می دهد.

 

 • چگونه در لیست پیشنهادی قرار نگیریم؟
  به منظور مخفی کردن پروفایل اینستاگرام از لیست پیشنهادی لازم است از طریق نسخه وب اینستاگرام به اکانت خود لاگین کنید و در بخش edit profile تیک گزینه Similar Account Suggestions را بردارید.
 • نحوه حذف suggested در اینستاگرام چگونه است؟
  برای حذف لیست پیشنهادی تیک گزینه Similar Account Suggestions را بردارید. اگر تمایل ندارید اکانت خاصی را در لیست پیشنهادی مشاهده کنید در لیست ساجست اینستاگرام علامت ضربدر گوشه بالا سمت راست نام کاربری وی را لمس کنید.

یکی از سوالات کاربران این است که چگونه در لیست پیشنهادی قرار نگیریم؟ اگر تمایلی به مشاهده بخش suggest اینستاگرام ندارید و یا نمی خواهید پروفایل شما در لیست پیشنهادی به دیگر اکانت ها نشان داده شود با مخفی کردن پروفایل اینستاگرام از لیست پیشنهادی آن را از دید دیگران مخفی کنید. در این مطلب به آموزش حذف لیست پیشنهادی در اینستاگرام و مخفی کردن پروفایل در اینستاگرام پرداختیم. اگر این مطلب برای شما مفید بود با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع : Instagram.help